20 czerwca 2024
Aktualności

Kwaśny odszedł z SLD

Po 18 latach najbardziej rozpoznawalna postać tarnowskiej lewicy odchodzi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Radny Jakub Kwaśny, bo o nim mowa, zaangażował się w działalność stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów i to własnie z tą organizacją zamierza walczyć o reelekcję w Radzie Miejskiej.

Kwaśnemu było z SLD nie po drodze od dłuższego czasu, ale czarę goryczy przepełniła możliwość poparcia i wejście w koalicję z organizacjami wspierającymi Romana Ciepielę.

Poniżej prezentujemy pełne oświadczenie radnego Jakuba Kwaśnego.

Oświadczenie

W związku z wcześniejszym zamiarem (wyrażanym dosyć otwarcie przez lokalne i regionalne władze partii) poparcia kandydata na Prezydenta Tarnowa będącego członkiem formacji konkurencyjnej, a także uchwałą Rady Miejskiej SLD w Tarnowie o możliwości tworzenia i przystąpienia do ponadpartyjnego komitetu wyborczego, zdecydowałem się – wraz z radnym Piotr Górnikiewicz – w dniu 1 marca 2018 roku zaangażować w tworzenie tego typu Komitetu. Stowarzyszenie Nasza Miasto Tarnów łączy ze sobą środowiska społeczników i aktywistów miejskich.

Ubolewam, że SLD w Tarnowie nie zdecydowało się włączyć w szerszy ruch obywatelski popierany przez członków poszczególnych Rad Osiedli i tzw. ruchy miejskie. Osobiście popieram Tomek Olszówka i uważam, że nasz duet warto rozważyć w swych wyborach! Jego doświadczenie menedżerskie i moje samorządowe gwarantują LEPSZY TARNÓW!

W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego jak złożyć rezygnację z członkostwa w partii z dniem 25.06.2018 r.

Nie chcąc łamać statutu Partii – z którą związałem się w 2000 roku, a do której wstępowałem w najtrudniejszym dla niej momencie (po wystąpieniu Marka Borowskiego w 2004 r. tuż przed sromotnie przegranymi wyborami parlamentarnymi) – proszę o przyjęcie mojej rezygnacji.

Jednocześnie zapewniam, że moje serce i poglądy nadal są lewicowe i jestem otwarty na wszelaką współpracę w przyszłości.

Serdecznie dziękuję za te 18 lat wszystkim, których spotkałem na swojej drodze. A poznałem wiele wspaniałych osób i tego już nie stracę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.