15 lipca 2024
Aktualności

Łabędzie wróciły do domu

Na stawie w parku na Piaskówce znów można oglądać łabędzie. Para ptaków, jak co roku, spędziła zimę w gospodarstwie rolnym niedaleko Tarnowa, a teraz, wraz z przyjściem wiosny – wróciła do miasta.

Łabędzie do ubiegłej wiosny mieszkały w Parku Strzeleckim. Zostały zabrane na Piaskówkę, gdy w rewitalizowanym Parku Strzeleckim rozpoczął się remont stawu.

– Szybko przywykły do nowego miejsca i już w nim zostaną. Postaramy się do Parku Strzeleckiego sprowadzić kolejne łabędzie – zapowiada Stefan Piotrowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Tarnowa.

Łabędzie zawsze z początkiem zimy są zabierane pod miasto, bo zamarznięty staw nie jest dla nich bezpieczny. Zimę spędzają pod dobrą opieką, w gospodarstwie rolnym. Wracają, gdy lód puści, a temperatury są na tyle wysokie, że pojawienie się na stawie grubej warstwy lodu jest bardzo mało prawdopodobne.

Para ptaków, która mieszka teraz na Piaskówce, była atrakcją Parku Strzeleckiego przez ponad 20 lat. Jeżeli miastu uda się pozyskać kolejne, będzie je można oglądać po zakończeniu rewitalizacji parku, które jest planowane na początek lata tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.