15 lipca 2024
Kryminalne

Lepkie ręce 25-latki

Policjanci ze Szczucina zatrzymali 25 –letnią mieszkankę Nowego Korczyna podejrzewaną o dokonanie kradzieży artykułów spożywczych, chemicznych oraz różnych innych przedmiotów. Śledczy przedstawili kobiecie zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjant ze Szczucina, uzyskał informację od pracowników jednego z marketów mieszczącego się w Szczucinie o kradzieżach w tym sklepie 5 i 19 maja, których dokonać miała nieznana młoda kobieta. Jej występki zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu.

25-latka wchodziła do sklepu po czym przemieszczał się po alejkach wkładając do wózka sklepowego głównie zabawki i artykuły spożywcze. Następnie wykorzystując duży ruch klientów panujący w sklepie, zostawiała wózek przy przesuwnych drzwiach wejściowych do marketu po czym przechodziła przez linię kas i otwierała drzwi od drugiej strony, tym samym wyjeżdżając wózkiem na zewnątrz i nie płacąc za towar.

Policjant dokonał analizy zapisu monitoringu sklepu, ustalając rysopis sprawczyni oraz pojazd, którym się poruszała. Po przybyciu do komisariatu przekazał ustalone informacje przełożonym. Funkcjonariusze szybko wytypowali złodziejkę.

Wczoraj szczucińscy policjanci udali się do miejsca zamieszkania 25-latki, gdzie dokonali jej zatrzymania. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Podczas przesłuchania  kobieta przyznała się do kradzieży w supermarkecie. Teraz za swoje postępowanie 25 –latka odpowie przed sądem. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.