31 maja 2024
Aktualności

List otwarty poseł Urszuli Augustyn do nauczycieli

Szanowni Państwo!
Drodzy Nauczyciele!

 

W tych trudnych dniach chcę przekazać Państwu wyrazy solidarności i poparcia. Wiem, ile kosztuje podjęcie decyzji o proteście. Ale wiem też, że w obliczu aroganckich działań rządu, pseudo-negocjacji, kłamstw i deprecjonowania Waszej pracy i pozycji, decyzja o strajku jest jedyną, dającą nadzieję na poprawę sytuacji w edukacji. Jest to decyzja konieczna.

Jestem z Państwem całym sercem, walczę w Sejmie o Wasze postulaty.  Jestem też do dyspozycji, jeśli uznacie Państwo, że mogę pomóc. Niech będzie dla Was ważna i ta informacja, że rodzice i uczniowie doskonale rozumieją sens tej walki, że też są z Wami.

Jestem dla Państwa pełna szacunku i podziwu także dlatego, że nie daliście się skłócić i podzielić, mimo usilnych starań strony rządowej. W jedności siła! Życzę Wam tej siły.

Mam nadzieję, że do porozumienia jednak dojdzie, że negocjacje zostaną wznowione, a ministerstwo edukacji i cały rząd zrozumieją, że tylko prawda, rozsądek i poważne tratowanie nauczycieli może skutkować zakończeniem strajku. Wasz protest to walka o przyszłość Polski.

Jednocześnie zwracam się do Prezydenta Tarnowa z apelem, by dołożył wszelkich starań, aby – zgodnie z obowiązującym prawem! – protestującym nauczycielom nie potrącono ani złotówki z należnych im wynagrodzeń.

Z wyrazami szacunku,

Urszula Augustyn

3 komentarze do “List otwarty poseł Urszuli Augustyn do nauczycieli

  • Szanowna p poseł,jako emerytowany nauczyciel ,który 37 lat przepracował w szkole od 1969,w latach bardzo trudnych,gdzie nawet podczas rozmów lojalnościowych prowadzonych przez członka PZPR[obecnego radnego powiatu ]musiałam mu [dwudziestoparoletniemu aktywiście] wyjaśniać,gdzie w ,,Panu Tadeuszu ”jest patriotyzm?i jak to realizuję na lekcjach?uważam,ze tym listem do nauczycieli p bardzo,a bardzo się skompromitowała.Szkoda,ze p była nauczycielem i widocznie zapomniała już jaka jest rola nauczyciela,jego MISJA.Jak można zostawiać uczniów podczas ich egzaminów,utrudniać im start w dalsze zdobywanie wiedzy.Czasami kariera robi wodę z mózgu i to jest u pani widoczne.Tym listem nie zdobędzie pani popularnosci..a szkoda,bo przecież p pracowała w RDN w Tarnowie.

    Odpowiedz
  • Takie poparcie dobitnie pokazuje jak bardzo polityczny jest ten strajk i kto nim kieruje ,bo przecież nie przewodniczący Broniarz .Zero troski o uczniów tylko walka polityczna , myślę że Pani Poseł Augustyn , gdyby chciała , znalazła by sobie jakieś pożyteczne dla Tarnowian zajęcie .Co do nauczycieli to tylko jedno , skoro tak dużo chcą to czemu dzieci bez korepetycji nie są w stanie osiągnąć dobrego wyniku????

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.