21 kwietnia 2024
Aktualności

LUBINKA: Szykował teren pod budowę domu. Trafił na pocisk artyleryjski

W piątek po południu dyżurny KMP w Tarnowie odebrał informacje o odnalezieniu niewybuchu podczas prac budowlanych w Lubince. Policjanci rozpoznali przedmiot, jako pocisk artyleryjski kalibru 150 mm wbity w miękką warstwę ziemi.

W piątek po godzinie 13 do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk, który został wykopany podczas prac budowlanych w Lubince. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk artyleryjski kalibru 150 mm został odnaleziony podczas równania terenu pod budowę domu. Nie było konieczności ewakuacji z uwagi na znaczą odległość od najbliższych zabudowań. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy sobotę przed południem odkopali niewybuch, zabezpieczyli i wywieźli do miejsce jego neutralizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.