29 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

Łukowa: Pożar magazynu starej cegielni [FOTOREPORTAŻ]

Wczoraj wieczorem w Łukowej (gmina Lisia Góra) wybuchł pożar w magazynie cegły na terenie tamtejszej starej cegielni. Magazyn doszczętnie spłonął. 

Ogień dostrzeżono w niedzielę o godz. 23:33. Przybyli na miejsce strażacy zastali stojącą w ogniu drewnianą halę pokrytą dachówką do suszenia cegły.  Pożar częściowo przeniósł się na sąsiednie wiaty magazynowe. Działania strażaków były w głównej mierze nastawione na powstrzymanie rozprzestrzeniającego się ognia. Aktualnie trwa ustalenie przyczyn powstania pożaru. Magazyn był pozbawiony instalacji elektrycznej. Akcja pożarnicza zakończyła się dziś po godz. 4. rano. Straty powstałe w wyniku pożaru wyceniono na ok. 50 tys. zł.

Zdjęcia z akcji ratowniczej otrzymaliśmy od Czytelnika.

5 komentarzy do “Łukowa: Pożar magazynu starej cegielni [FOTOREPORTAŻ]

  • A może pożarem zaciera się ślady „podejrzane działalności” – utylizacji odpadów. Noce dostawy materiału do wypełniania po wydobytej gliniance, odpady z Huty aluminium z Częstochowy, stare opony i co jeszcze?
    Czy Prokuratura zajęła się już tą sprawą – tak jak obiecywał Wójt Mikuła? Wybory wkrótce

    Odpowiedz
  • bardzo byśmy prosili jako mieszkańcy, aby jeśli już coś piszecie na jakiś temat to może wcześniej zorientujcie się o co w nim chodzi bo bynajmniej sytuacja z dnia wczorajszego nie dotyczyła zwykłego pożaru magazynu tylko składowanych na tym terenie odpadów, każdy wie że zwykły magazyn nie paliłby się tak mocno i tak długo, a w łukowej już od kilku lat mamy problem z „zaczarowaną” ziemią na cegielni która sama z siebie się pali, od ostatniej takiej sytuacji minął miesiąc i mimo zapewnień Wójta że zajmie się sprawą sytuacja kompletnie się nie zmieniła i nie ruszyła do przodu nawet o krok, wręcz przeciwnie – Wójt deklarował że śmierdzące odpady będą natychmiast wywiezione a jak do tej pory nie wywieziony został nawet ich jeden kilogram, a nowe substancje są przywożone masowo i baaardzo często, jak to jest ze kilka urzędów które powinny w mig właściwie zająć się sprawa bo maja do dyspozycji odpowiednie przepisy przenoszą wine jeden na drugiego, wydaja pozwolenia i decyzje o których potem nawzajem nie maja pojęcia, a my jako mieszkańcy nie mamy nic do gadania i musimy od kilku lat wdychać te smrody bo nikt nie ma najmniejszej ochoty żeby przerwać to bezprawie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.