28 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

LUSŁAWICE: Lokatorzy odebrali klucze [WIDEO][ZDJĘCIA]

W poniedziałek oficjalnie otwarto inwestycję składającą się z 40 mieszkań w Lusławicach. Budynek został poświęcony przez ks. Pawła Mikulskiego a następnie zostały przekazane klucze najemcom mieszkań. To ten sam obiekt, gdzie kilka dni temu gościł prezydent Andrzej Duda.
 
– Przygotowania do realizacji zadania rozpoczęliśmy w 2017 roku, a w czerwcu 2018 roku mieliśmy przygotowaną dokumentację projektową wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Następnie podjęliśmy działania związane z pozyskaniem środków zewnętrznych na tą inwestycję. Łączny koszt zadania wyniósł ponad 8,1 mln zł. W 2020 roku pozyskaliśmy ponad 6 650 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych a więc 80% wartości inwestycji. Ponad 1 400 000,00 zł to wkład własny z budżetu Gminy Zakliczyn (20% wartości całkowitej zadania). Łącznie w ramach zadania przygotowaliśmy 40 mieszkań w standardzie ,,pod klucz”. Są to mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe od ponad 32 metrów kwadratowych do blisko 54 metrów kwadratowych, a więc są to mieszkania przeznaczone dla rodzin z dziećmi, również dla osób samotnych, seniorów, którzy też chcieliby zamieszkać w tym obiekcie. Obiekt został wyposażony w windy, a więc jest również w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych – relacjonuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.
 
Jak wygląda środek inwestycji? Zajrzeliśmy tam początkiem listopada. Więcej w naszym materiale wideo!
 
 

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.