29 lutego 2024
Kultura

Mania Pomagania: InoRos i Kombii dla Julii, Alexa i Weroniki

Gmina Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do włączenia się w Manię Pomagania. Wydarzenie charytatywne, w takcie którego koncerty zagrają zespoły InoRos oraz KOMBII odbędzie się już 14 lipca w Koszycach Małych.

– Prosimy, bądźcie z nami dla Julii, Alexa i Weroniki, czyli trojki chorych, niepełnosprawnych dzieciaków, które potrzebują naszej pomocy. To dla nich przeznaczony zostanie cały dochód z wydarzenia – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów organizująca wydarzenie.

W trakcie wydarzenia na Maniaków Pomocy czeka moc atrakcji. Już od godzin popołudniowych każdy, kto przybędzie do Koszyc Małych będzie mógł zażyć mundialowych emocji o brąz. Następnie w piłkarskie szranki staną obok siebie piłkarze z drużyn samorządowców i radiowców. Pierwszy z zaplanowanych tego dnia koncertów da znany zespół InoRos, czyli folkowo-rockowe brzmienia. Następnie ze sceny popłynie rockowe granie w wykonaniu lokalnych talentów. Gwiazda wieczoru, czyli zespół KOMBII z Grzegorzem Skawińskim pojawi się ze swoimi największymi przebojami około godziny 21.

Jednak najważniejsza tego dnia będzie pomoc. Poznajmy Julię, Alexa i Weronikę. Ich świat zamiast beztroskiej zabawy naznaczony jest chorobą, wizytami u lekarzy, ciągłą rehabilitacją. To właśnie im, każdy z nas będzie mógł pomóc przybywając na wydarzenie. JULIA z Zawady w tym roku kończy 6 lat. Dziewczynka z powodu wad wrodzonych nie chodzi i nie mówi. Ma jednak szansę na postawienie pierwszego kroku – to intensywna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt. Niestety, bardzo kosztowny. ALEX ma 5 lat i mieszka w Zgłobicach. Jest dzieckiem z autyzmem, z zaburzeniem rozwoju, zamknięty w swoim świecie. Chłopczyk nie mówi, nie nawiązuje kontaktu. Wymaga stałej pomocy i opieki, a także specjalistycznych terapii, dzięki którym ma szansę lepiej funkcjonować w przyszłości. Szczególnie pomocne dla Alexa są turnusy rehabilitacyjne, jednak ich koszt przerasta możliwości finansowe rodziny. WERONIKA ma lat 10, jest mieszkanką Tarnowca. Cierpi na wrodzoną wadę serca, zespół Downa, niedoczynność tarczycy oraz wadę wzroku. Dziewczynka przebywa pod stałą kontrolą specjalistycznych poradni: kardiologicznej, endokrynologicznej, okulistycznej. Wymaga terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej oraz turnusów rehabilitacyjnej, na co jej rodziny po prostu nie stać.

To właśnie dla tej trójki dzieciaków, których życie tak różni się od świata ich rówieśników, przeznaczony zostanie cały dochód z wydarzenia. Zarówno z cegiełek-wejściówek, których koszt to jedynie 10 złotych, z aukcji charytatywnych, kwesty do puszki czy zakupu placków bądź bigosu „za grosika”. Warto dodać, że w pomoc najmłodszym włączyli się Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką oraz Pani Premier Beata Szydło, przekazując przedmioty na licytację charytatywną.

– W ciągu ostatnich pięciu lat udało się pomóc piętnastu dzieciom na łączną kwotę przekraczającą 300 tysięcy złotych. Zapraszam więc na kolejną Manię Pomagania wszystkich ludzi dobrego serca, by przyłączyli się do dzieła pomocy dzieciom, przy okazji dobrze się bawiąc – zachęca do przybycia Anna Pieczarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.