17 czerwca 2024
Kryminalne

Miał ponad 3 promile, a mimo to wsiadł za kierownicę

Dzięki wzmożonym działaniom wymierzonym w pijanych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę.  Tym razem w ręce policjantów wpadł mężczyzna, który mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę..

Wczoraj wczesnym rankiem, przed godziną 7.00 w Brzesku na ulicy Starowiejskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Skodą.  Już w rozmowie z mężczyzną siedzącym za kierownicą wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości tylko potwierdziło, w jakim stanie upojenia znajduje się 50-letni mężczyzna. Urządzenie wskazało wynik około 3,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a 50-latek już wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo.

Codziennie policjanci brzeskiej drogówki wykonują średnio ok. 140 badań kierowców na stan trzeźwości, co w miesiącu daje wynik około 4 300 przeprowadzonych badań. Od stycznia do końca kwietnia tego roku policjanci na drogach powiatu brzeskiego zatrzymali ponad 100 osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.