20 czerwca 2024
Aktualności

Miejsce na dobry start

Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie kusi uczniów i nie tylko!
Najlepsza zdawalność matur i egzaminów zawodowych w całym powiecie dąbrowskim oraz świetne wyposażenie, które jest jednym z najnowocześniejszych w kraju to najważniejsze zalety Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, które przygotowuje się do rekrutacji. Szkoła liczy obecnie ponad 300 uczniów i jest jedną z najlepszych szkół w całym subregionie tarnowskim. Co więcej, placówka jest również mocno doinwestowana. W sumie w ciągu tylko ostatnich dwóch lat szkoła wykorzystał już ponad 5 złotych doposażenie i kształcenie uczniów na dodatkowych kursach i stażach, a kolejne 4 miliony przyznane w nowej pespektywie zostaną wykorzystane do roku 2020.

-Jak dotąd gruntownie zmodernizowano budynek byłych warsztatów szkolnych, utworzono i wyposażono pracownie: teleinformatyczną, obróbki skrawaniem, zostały zakupione dwie obrabiarki numeryczne CNC. Ponadto dysponujemy bardzo dobrą bazą kształcenia ogólnego. Stawiamy również na kontakty zagraniczne, dzięki którym młodzież wyjeżdża na staże i wycieczki.
– Obecnie rozpoczynamy wart 4 miliony złotych nowy projekt związany z dodatkowymi kursami dla uczniów i  doposażaniem naszej szkoły, tym razem m. in. w pracownię spawalniczą i wózek widłowy– podkreśla dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Magdalena Mach-Surowiec.
– Uratowaliśmy nasze obiekty, mocno je odnawiając i doposażając. Przed nami jeszcze kilka innych dużych inwestycji, o które stara się organ prowadzący.

Kierunkami w PCEiKZ w Szczucinie cieszące się największym zainteresowaniem to: w Liceum Ogólnokształcące – klasa biologiczno-chemiczna ukierunkowana na kosmetologię, w Technikum  technik teleinformatyk oraz technik mechanik.
Szkoła nie zapomina w swojej ofercie o dorosłych. Specjalnie dla nich prowadzone są kursy na operatorów obrabiarek skrawających, wózków widłowych oraz teleinformatyczne.

– Szkolnictwo zawodowe to jeden z naszych priorytetów – zapewnia starosta powiatu dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski. O tym, że nie są to tylko słowa świadczy nagroda, którą otrzymał w połowie lutego starosta podczas Gali Fundusze z kulturą. Samorząd powiatowy uhonorowano właśnie za skuteczne pozyskanie funduszy europejskich i stworzenie doskonałych warunków kształcenia młodzieży. Samorząd kompleksowo zmodernizował i wyposażył właśnie Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, dostosowując je do nowoczesnego systemu kształcenia.

– Przy dobrym wykształceniu nie ma problemu z podjęciem pracy. Przy zakupie wyposażenia do pracowni zrobiliśmy rozeznanie, jakimi maszynami posługują się nasi pracodawcy. Okazuje się, że ten sprzęt jest coraz nowocześniejszy. Kupiliśmy podobne maszyny do naszych pracowni, na których teraz uczy się młodzież. Pozwala to od razu po szkole podjąć pracę, bez potrzeby dodatkowych kursów czy przekwalifikowania się – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.