19 czerwca 2024
Aktualności

Miliony dla gminy Lisia Góra

W ostatnim czasie rozwiązał się worek z pieniędzmi dla gminy Lisia Góra. Pod koniec ubiegłego roku gmina decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego zakwalifikowała się do dofinansowania projektu pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Centrum Lisiej Góry wraz z budową Centrum Kultury”. Kwota dofinansowania to blisko 9 mln zł.

Zadanie obejmuje zagospodarowanie przestrzeni publicznej – Centrum Lisiej Góry, w ramach prac przewidziano budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców, w tym m.in. placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego, siłowni plenerowej, skateparku. W ramach drugiej części projektu przewidziano budowę nowego budynku Centrum Kultury w Lisiej Górze z przeznaczeniem pod organizację różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalno-oświatowych.

Na tym jednak nie koniec. Wniosek gminy Lisia Góra zakwalifikował się do podpisania umowy na dofinansowanie inwestycji pn.: „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z bieżnią, zapleczem szatniowym, trybunami i infrastrukturą techniczną przy Szkole Podstawowej w Brzozówce”. Minister Sportu na realizację zadania udzielił gminie wsparcie finansowe w wysokości 1 040 500,00 zł, które pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska edycja 2021. Dofinansowanie umożliwi budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 26×44 m z nawierzchnią poliuretanową do gry w piłkę ręczną, nożną i siatkową, koszykówkę oraz tenis ziemny. Ponadto w ramach zadania powstanie 3-torowa prosta bieżnia, zaplecze szatniowe, trybuna oraz inne elementy infrastruktury technicznej niezbędne do bezpiecznego korzystania z obiektu.

Obecnie Gmina Lisia Góra przeprowadza procedurę wyłonienia najkorzystniejszej oferty wykonawcy na realizację zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.