30 maja 2024
Kryminalne

Młody tarnowianin wynosił z ośrodka wyposażenie, a potem je sprzedawał

Będąc uczestnikiem zajęć w jednej z placówek dla młodzieży w Tarnowie wykorzystywał nieuwagę wychowawców i kradł wyposażenie sal dydaktycznych. Po zatrzymaniu przyznał się do przestępstwa, teraz czeka na ustalenie wysokości kary.

Przez cały marzec systematycznie ginęły przedmioty wykorzystywane do nauki i zabawy w jednej z placówek dla młodzieży w Tarnowie. Jak się okazało, 18-letni tarnowianin co pewien czas wynosił rzeczy z placówki i sprzedawał je w różnych częściach miasta. Były to przedmioty służce do zabawy w postaci płyt z grami na różnego rodzaje konsole, pady, a nawet gitara. Zatrzymany przyznał się do przestępstwa, a straty jakie spowodował sięgnęły kwoty ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie i przekazali je wychowawcom placówki. Młody mężczyzna szczegółowo opisał okoliczności kradzieży w związku z czym skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Usłyszał zarzuty kradzieży, które przewidują karę pozbawienia wolności do 5 lat.

W ramach prowadzonego postępowania zostanie uzgodniona z prokuratorem kara jaką poniesie młody człowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.