30 września 2023
Aktualności

Młodzi chcą komunikacji aglomeracyjnej na wysokim poziomie

W ubiegłym tygodniu zebrała się Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie. Tematem głównym posiedzenia tego gremium było m.in. omówienie zasad funkcjonowania transportu publicznego w Aglomeracji Tarnowskiej. Młodzież z tarnowskich szkół ponadpodstawowych postulowała zawarcie szerokiego porozumienia samorządów w tej sprawie i zorganizowanie komunikacji na zasadach podobnych do tych sprzed dwóch lat – zanim miasto wypowiedziało umowę gminom ościennym – gminie Tarnów, Pleśna i Lisia Góra. 

– Chcemy komunikacji aglomeracyjnej na wysokim poziomie. Apelujemy do włodarzy o szerokie porozumienie w tej i w innych sprawach. Chcemy, by miasto i region mocno się rozwijały i były atrakcyjne dla nas – młodych. Chcemy tu żyć, mieszkać i mieć wpływ na rzeczywistość – mówi Jakub Wzorek z Młodzieżowej Rady Miasta.

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, który był obecny na tym spotkaniu, podziękował młodzieży za zaproszenie i aktywność obywatelską. –To wspaniale, że interesujecie się sprawami miasta i regionu, bo przyszłość leży w Waszych rękach. Już wiem, że mamy w Was godnych następców. Prosimy o współpracę i Wasze podpowiedzi we wszystkich obszarach życia. Spojrzenie młodych jest dla nas nieocenione – dodał. Wójt zadeklarował również, że jest do dyspozycji młodzieży i chętnie odpowie na wszelkie inicjatywy.

Sesja MRM odbyła się w tarnowskiej Sali Lustrzanej. Gośćmi byli ponadto młodzieżowi radni z Nowego Sącza. Dyskusja dotyczyła także ściślejszej współpracy Tarnowa i regionu tarnowskiego z miastem i regionem sądeckim, zaproponowano utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Wojewódzkiego. Obecni byli również uczniowie tarnowskich szkół ponadpodstawowych oraz studenci.

W następnej kolejności na temat komunikacji aglomeracyjnej młodzież zamierza rozmawiać z szefami pozostałych samorządów w okolicy Tarnowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.