20 kwietnia 2024
Aktualności

Mościce będą odcięte od centrum miasta? Rusza remont ul. Kwiatkowskiego

Dziś rozpocznie się remont ul. Kwiatkowskiego na odcinku pomiędzy mostem na rzece Biała, a skrzyżowaniem z ul. Czerwonych Klonów. Prace prowadzone będą w ten sposób, by umożliwić ruch w każdym kierunku po jednym pasie. – Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, a uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – mówi Artur Michałek, z Zarządu Dróg i Komunikacji.

Jak wyjaśnia tarnowski magistrat, prace będą podzielone na kilka etapów. W pierwszej kolejności wymieniony zostanie krawężnik wzdłuż ulicy z wyłączeniem odcinka przy zajezdni autobusowej. Pracami objęte zostaną krawędzie jezdni, wobec czego szeroka obecnie na 9 m jezdnia zostanie zawężona w niewielkim zakresie tak, że ruch samochodów odbywać się będzie w każdym kierunku po jednym pasie.

Jak przewiduje wykonawca remontu w sporządzonym przez siebie harmonogramie, pierwszy etap prac potrwa około 2 tygodnie.

W drugim tygodniu prac przewidywane są roboty związane z wykonaniem zatoki autobusowej zlokalizowanej po południowej stronie ulicy w pobliżu istniejącego przystanku.

Fot. archiwum 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.