Na drzwiach Ratusza pojawiła się Deklaracja Tarnowska

W nietypowy sposób stowarzyszenie Nasze Miasto Tarnów zainaugurowało oficjalnie swoją działalność. W roku wyborczym na drzwiach Ratusza upubliczniło swoją deklarację wobec mieszkańców Tarnowa. Skojarzenie z Marcinem Lutrem jak najbardziej wskazane. 

Szefem Stowarzyszenia jest Jerzy Kowalski, a sekretarzem Tomasz Olszówka. Twór ten ma już swoją reprezentację w Radzie Miejskiej, ponieważ 1 marca Grażyna Barwacz, Jakub Kwaśny oraz Piotr Górnikiewicz założyli nowy klub radnych – Nasze Miasto Tarnów.

W sumie w ramach organizacji działa ok. 40 osób, a są wśród nich przedstawiciele rad osiedli, trzeciego sektora, społecznicy, którym dotąd nie udało się nigdy zdobyć mandatu radnego w Radzie Miejskiej. Stowarzyszenie wystawi swojego kandydata do walki o fotel prezydenta Tarnowa oraz listy do Rady Miejskiej.

DEKLARUJEMY MIESZKAŃCOM TARNOWA:

  • Będziemy Was słuchać, rozmawiać oraz wspólnie decydować o sprawach Tarnowa!
  • Będziemy nieustannie zabiegać o dobre warunki do życia w mieście – czyste powietrze, zieleń, estetykę przestrzeni miejskiej oraz miejsca rekreacji!
  • Będziemy dbać o bezpieczeństwo i komfort dla pieszych, osób korzystających z komunikacji publicznej i rowerów!
  • Będziemy kultywować miasto międzypokoleniowe, troszczące się o osoby starsze oraz pomagające mieszkańcom, którzy z różnych przyczyn potrzebują wsparcia!
  • Będziemy troszczyć się o lepsze perspektywy dla młodych ludzi, poczynając od dobrej edukacji i oferty czasu wolnego, kończąc na dogodnych i konkurencyjnych warunkach do zamieszkania i startu zawodowego w naszym mieście!
  • Będziemy zabiegać o zrównoważony rozwój Tarnowa, a także naszych osiedli, stawiając na lokalny potencjał oraz zaangażowanie mieszkańców i rodzimych przedsiębiorców!
  • Będziemy dbać o interes Tarnowa w relacjach na zewnątrz, jako ważnego miasta regionalnego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.