22 czerwca 2024
Aktualności

Na ulice Tarnowa wyjdzie ponad tysiąc wolontariuszy WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 27. Na ulice Tarnowa wyjdzie ponad tysiąc wolontariuszy, którzy 13 stycznia będą zbierać datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  

W Tarnowie wielkie świętowanie rozpocznie się już w czwartek, 10 stycznia. Wtedy to zaplanowano zawody pływackie. W przededniu wielkiego finału odbędą się zawody Grand Prix o moto serce WOŚP. Będzie można także zagrać w gry planszowe.

W niedzielę, 13 stycznia, na Rynku będzie można posmakować żurku, czy posłuchać muzyki. Nie zabraknie też biegu z pochodniami.  – Ten bieg to już nasza tradycja. Zapraszamy do wspólnej aktywności wszystkich mieszkańców miasta  – zachęca Ryszard Jasicz, trener MLUKS Tarnów.

Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 27. Finału WOŚP, zostaną przekazane specjalistycznym szpitalom dziecięcym. Są to placówki z oddziałami drugiego oraz trzeciego stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.

Jeden komentarz do “Na ulice Tarnowa wyjdzie ponad tysiąc wolontariuszy WOŚP

  • Chciałbym zapytać w imieniu własnym i wielu mieszkańców ulicy Lwowskiej osobę odpowiedzialną za świąteczny wystrój miasta, dlaczego nasza ulica, tak licznie zamieszkana i licznie odwiedzana w placówkach handlowych i urzędach na odcinku od Ronda Dagnanów do ulicy Słonecznej pozbawiona jest jakichkolwiek dekoracji świątecznych? Natomiast na niezagospodarowanym i niezamieszkałym odcinku ulicy Jana Pawła II powyżej ulicy Błonie dekoracje są. Czujemy się dyskryminowani przez władze miasta! Wychodząc wieczorami na ulicę, nie czujemy zupełnie atmosfery świąt. Jednocześnie chcę nadmienić, że Tarnów należy do jednych najskromniej udekorowanych miast!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.