25 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Naćpany kierowca zatrzymany. Miał przy sobie…

Policjanci z dąbrowskiej jednostki na terenie Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 27-latka, który kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków a przy sobie miał mefedron. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (17.03.) około godz. 2:45. dąbrowscy policjanci patrolując ulicę Jagiellońską w Dąbrowie Tarnowskiej, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Samochodem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków.

Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Badanie testerem wykazało, że 27-latek znajdował się pod wpływem zabronionych substancji. Dodatkowo mundurowi znaleźli też przy kierowcy woreczek strunowy z substancją koloru białego. Wstępne badanie wykazało, że jest to mefedron. 27-latek został zatrzymany i pobrano mu krew do badań, celem potwierdzenia zawartości narkotyku w organizmie.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, odpowie za posiadanie mefedronu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo, jeżeli badanie potwierdzi zawartość środków odurzających w jego organizmie, to odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, które to przestępstwo również zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności i trzyletnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.