12 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Nawalony jak szpadel usiadł za kierownicą

Dzięki właściwej reakcji świadka z ruchu został wyeliminowany kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości usiadł za kierownicą samochodu. 47-latek miał w organizmie blisko 3 promile  alkoholu.

Wzorową postawą wykazał się  uczestnik ruchu drogowego, którego zgłoszenie przyczyniło się do zatrzymania w piątek (13.10.) około godz. 20 nietrzeźwego kierowcy opla. Zgłaszający nabrał podejrzeń, gdy poruszając się za tym pojazdem od miejscowości Pilcza Żelichowska w kierunku Olesna, zauważył jego dziwny styl jazdy.

Kierujący oplem jechał środkiem drogi lub zjeżdżał na pobocze.  Jazdę zakończył na sklepowym parkingu, gdzie również zjechał świadek i zaalarmował służby. Patrol dąbrowskiej drogówki niezwłocznie udał się na miejsce wskazane w zgłoszeniu. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego wykazało, że ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz wobec mężczyzny będą prowadzone dalsze czynności, których finał odbędzie się w sądzie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.