20 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Nie żyje rowerzysta potrącony w Wierzchosławicach

Kilkudziesięciominutowe utrudnienia w ruchu miały miejsce we wczesnych godzinach porannych w piątek na drodze wojewódzkiej w Wierzchosławicach. Na skrzyżowaniu dróg kierująca samochodem osobowym potrąciła rowerzystę, który zabrany został do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Na następny dzień lekarze poinformowali o jego zgonie.

Ruchliwa droga wojewódzka 975 w Wierzchosławicach na kilkadziesiąt minut została częściowo wyłączona z ruchu, a pojazdy zostały skierowane na objazdy w związku z potrąceniem rowerzysty. Na miejsce wypadku zostały skierowane służby ratunkowe; karetka pogotowia oraz policjanci ruchu drogowego. Zespół ratowników udzielał pomocy rannemu rowerzyście i odwiózł go w stanie ciężkim do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego zebrali ślady z miejsca zdarzenia, wykonali szkic oraz zabezpieczyli rower i samochód do szczegółowych oględzin.

Z relacji jednego z uczestników tego zdarzenia oraz świadków wynikało, że kierująca Oplem jadąc w kierunku Wojnicza, chciała zjechać z drogi wojewódzkiej w kierunku Ostrowa. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał w przeciwnym dla niej kierunku i doprowadziła do przewrócenia się rowerzysty. Kobieta to 35-letnia mieszkanka powiatu w chwili zdarzenia była trzeźwa. Po wykonaniu niezbędnych czynności, kilka minut po godzinie ósmej, na skrzyżowaniu policjanci przywrócili ruch całą szerokością drogi.

Dalsze czynności przejęli policjanci, na co dzień specjalizujący się w wypadkach komunikacyjnych. To oni na następny dzień otrzymali informację od lekarzy z tarnowskiego szpitala o śmierci 71-letniego rowerzysty. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Będzie odpowiadać przed tarnowskim sądem z wolnej stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.