15 lipca 2024
AktualnościKryminalne

Niebezpieczna ucieczka: Alkohol i brak prawa jazdy

W Ilkowicach, przy ul. Rudno około godziny 22:00 policjanci Komisariatu w Żabnie podjęli próbę zatrzymania do kontroli Volkswagena, którego kierujący przyśpieszając jednak zignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania.
 
Policjanci natychmiast podjęli decyzję o pościgu za pojazdem, jednocześnie informując o sytuacji dyżurnego Komendy Miejskiej w Tarnowie, który zadysponował do pomocy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Tarnów Zachód. Kierujący uciekał ulicami Bobrownik Wielkich, Białej a także przez Tarnów, gdzie przy ul. Klikowskiej został zatrzymany.
 
Jak się okazało, kierującym Volkswagena był 25-letni mieszkaniec Żabna, który po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,48 mg/l, co daje w przeliczeniu około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kierujący został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, a pojazd po zabezpieczeniu został odholowany na parking strzeżony.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.