23 września 2023
AktualnościKryminalne

Niebezpieczny link. W kilka minut straciła 20 tys. zł

Ku przestrodze kolejny raz wracamy do oszustw dokonywanych w sieci. Niemal codziennie policja odnotowuje przypadki wyłudzenia danych do bankowości elektronicznej. 

W ubiegłym tygodniu do policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana. Jak relacjonowała na jednym z portali umieściła ogłoszenie o sprzedaży odzieży. Następnie skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który w trakcie realizacji transakcji wysłał kobiecie linka. Zgłaszająca niczego nieświadoma klikając w otrzymany link pozwoliła oszustom na wyłudzenie danych do jej bankowości elektronicznej, a następnie kradzież pieniędzy z jej konta bankowego. Dosłownie w kilka minut kobieta straciła 20 tysięcy złotych. Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów w sieci. Pamiętajmy, aby nie otwierać podejrzanych linków, a już na pewno nie podawać jakichkolwiek danych mogących umożliwić oszustom logowanie się na naszym koncie bankowym. Ostatnio to najczęstszy sposób działania oszustów na portalach sprzedażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.