21 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Niebezpieczny weekend na drogach. Kierowcy potrącili dwóch pieszych

W słoneczną niedzielę na drogach Tarnowa i regionu doszło do siedmiu wypadków i kolizji. Groźne wypadki miały miejsce na przejściach dla pieszych w Lisiej Górze i Tarnowie.

Pierwszy z nich miał miejsce w rejonie kościoła w Lisiej Górze w niedzielne popołudnie tuż po godzinie 15. Kierowca osobowej Toyoty Rav4 nie zauważył znajdującej się na przejściu dla pieszych 25-letniej mieszkanki Lisiej Góry. Doszło do potrącenia kobiety, która w wyniku uderzenia doznała urazu głowy oraz obrażeń wewnętrznych. Poszkodowana w stanie nieprzytomnym została przetransportowana do tarnowskiego szpitala, gdzie przekazano ją w ręce lekarzy. Kierowcą był 59-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. W tej sprawie wszczęto postępowanie w tarnowskiej komendzie, które wyjaśni wszystkie okoliczności wypadku.

Drogie podobne zdarzenie miało miejsce w Tarnowie po godzinie 19. na przejściu dla pieszych w rejonie Tarnowskich Wodociągów. Na przejściu dla pieszych ulicy Narutowicza od strony ul. Wodnej w kierunku „Burku” poruszała się 80-letnia kobieta, mieszkanka Tarnowa. Gdy kończyła przechodzenie przez pasy, została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Kierowca fiata to 75-letni mieszkaniec Tarnowa, który nie zauważył kobiety. W wyniku uderzenia mieszkanka Tarnowa w stanie przytomnym trafiła do tarnowskiego szpitala, gdzie okazało się, że ma złamane kolano oraz doznała ogólnych potłuczeń. W tym przypadku również wszczęte zostało postępowanie, które pozwoli na wyjaśnienie tego wypadku.zaufania.

 

W mijającym tygodniu w garnizonie tarnowskim doszło do 5 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Dodatkowo na drogach regionu doszło do 52 kolizji i aż 39 kierowców zostało zatrzymanych po spożyciu alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.