30 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Niedomice z nowym miejscem spotkań [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Niedomic mają już możliwość skorzystania z nowego miejsca spotkań. W niedzielę oficjalnie otwarto Centrum Kulturalno-Społeczne, które będzie pełnić rolę przestrzeni kultury i integracji. W ramach uroczystości odbył się piknik historyczny oraz odsłonięcie obelisku upamiętniającego Powstańców Styczniowych z Niedomic.

Ten nowoczesny, wielofunkcyjny budynek będzie mieć siedzibę filii bibliotecznej w Niedomicach, która obecnie działa w wieży kościelnej. Ponadto, w budynku znajdzie się pokój sołtysa oraz siedziby świetlicy profilaktycznej oraz dwóch stowarzyszeń działających w miejscowości: „Razem dla Niedomic” i Koła Gospodyń Wiejskich „U Kazia”.

Cała inwestycja kosztowała około 5 milionów złotych i została sfinansowana w ramach wsparcia funduszy europejskich, które dofinansowały projekt kwotą ponad 2,5 miliona złotych.

Otwarcie Centrum było uświetnione akcentem historycznym. Podczas wydarzenia odsłonięto i poświęcono obelisk upamiętniający Powstańców Styczniowych z Niedomic. Mieszkańcy mieli również możliwość obejrzenia scenek z powstania, które zaprezentowało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Historyczne „Grot”.

Podczas pikniku historycznego uczestnicy mogli z bliska zobaczyć pracę służb mundurowych oraz zapoznać się ze sprzętem wojskowym. Na stoiskach zaprezentowało się między innymi Wojskowe Centrum Rekrutacji i 113 Batalion Lekkiej Piechoty z Tarnowa.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ilkowicach zadbały o część kulinarną pikniku. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, zabawy i konkursy, które dostarczyły im wielu atrakcji i niespodzianek.

za:malopolska:pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.