15 lipca 2024
Aktualności

Niedziela: Kolejny „spacer” pod sąd w Tarnowie

Komitet Obrony Demokracji ponownie organizuje na protest w obronie sądów. Tym razem odbędzie się on 1 października o godzinie 19.00 przed tarnowskim sądem. 

W lipcu PiS próbował przeprowadzić w Polsce ustrojowy zamach stanu. Ustawami chciał zmienić przepisy Konstytucji i upolitycznić polskie sądy. W odpowiedzi na to w całej Polsce wybuchły wielkie protesty społeczne. W 280 miejscowościach na ulice wyszły Obywatelki i Obywatele, którzy solidarnie stanęli w obronie niezależnych sądów. Od prezydenta RP, jako strażnika Konstytucji, żądaliśmy wtedy zawetowania pisowskich ustaw.
Prezydent po złożeniu weta wobec dwóch ustaw zapowiedział przygotowanie własnych propozycji dotyczących SN i KRS. Czekaliśmy na zapowiadane projekty, doczekaliśmy się ich 26 września i niestety zawiedliśmy się.
Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że faktycznie od lipca nie próżnował. Stworzył dwa kolejne, koszmarne projekty.
Propozycje Zbigniewa Ziobry były skandaliczne, Andrzeja Dudy są bardzo złe… albo się przestrzega prawa, albo je łamie. Innej możliwości nie ma – czytamy w zaproszeniu przesłanym na nasza skrzynkę redakcyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.