19 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Niewybuch w gminie Olesno

Na prywatnej posesji, w gminie Olesno, w powiecie dąbrowskim, odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia było zabezpieczane przez dąbrowskich policjantów do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie.

 

W środę (28.06.), w godzinach południowych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia na terenie prywatnej posesji w gminie Olesno wydobytego podczas prac ziemnych przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce został skierowany policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, który potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski o długości ok. 40 cm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia było zabezpieczane przez policjantów do czasu przyjazdu saperów. Dzisiaj niebezpieczna pozostałość po wojnie została przewieziona przez żołnierzy na poligon celem neutralizacji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.