28 lutego 2024
Aktualności

Niewybuch znaleziony w… ogródku kapliczki

Granat moździerzowy odnaleziony w kompleksie leśnym w Żurowej. Policjanci z Tuchowa zabezpieczali niewybuch do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa.

W poniedziałek przed południem dyżurny policji został powiadomiony o odnalezieniu niebezpiecznego przedmiotu, najprawdopodobniej niewybuchu. Został on odnaleziony w ogródku kapliczki w rejonie kompleksu leśnego w Żurowej. Na miejsce skierowano zespół minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy policji. Funkcjonariusze określili znalezisko, jako granat moździerzowy najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, który był mocno skorodowany. Miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Tuchowie. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, z uwagi na znaczne oddalenie niebezpiecznego znaleziska od najbliższych zabudowań.

Policjanci natychmiast powiadomili żołnierzy Wojska Polskiego z Rzeszowa. Saperzy z 21. Batalionu przyjechali na następny dzień i zneutralizowali zagrożenie. Granat został wywieziony i zostanie zneutralizowany na poligonie.

Stróże prawa ponawiają apel do mieszkańców regionu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki policji, który skieruje w tam policjantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.