Norbert Kaczmarczyk wejdzie do rządu?
Jak podało radio RMF, poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk jest jednym z dwóch kandydatów do objęcia funkcji wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa. O posadę młody poseł z naszego okręgu walczy ze swoim partyjnym kolegą Edwardem Siarką.
Poseł Kaczmarczyk cieszy się dużym zaufaniem w swojej partii. Na początku tego roku minister Zbigniew Ziobro powierzył mu zadanie budowy Forum Młodych Solidarnej Polski, czyli struktur młodzieżowych partii.
Poseł Kaczmarczyk póki co nie komentuje doniesień na temat swojej przyszłości. Podkreśla, że jest usatysfakcjonowany z faktu, że jest on brany pod uwagę.
Parlamentarzysta kilka miesięcy temu w naszym programie Cafe Tarnów przyznał, że widzi siebie w Ministerstwie Rolnictwa. Podkreślał wówczas, że cieszy się zaufaniem ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego, którego reprezentował na rożnych okolicznościowych spotkaniach.
– Współpracowaliśmy także przy okazji sprawy zwrotu 15 milionów złotych dla osób poszkodowanych przez firmy tytoniowe – podkreślał w Cafe Tarnów poseł Kaczmarczyk, dodając jednocześnie – Moim celem na przyszłość jest zostanie ministrem rolnictwa, ale przede wszystkim współpraca z ministrem Krzysztofem Ardanowskim. Od niego mogę się wiele nauczyć, jest to wielki polityk, najlepszy minister rolnictwa po 1989 roku.
Poseł Kaczmarczyk okazał się w ostatnich wyborach parlamentarnych wyborach wartością dodaną Zjednoczonej Prawicy w okręgu tarnowskim. To właśnie on wywalczył dodatkowy, 7. mandat dla Prawa i Sprawiedliwości zdobywając 12 164 głosy.

Na wynik pracuje cała lista. Osób, które miały po kilka tysięcy głosów a nie weszli do Sejmu na liście PiS okręg Tarnowski nie brakuje. W tekście powstał również błąd ponieważ 7 mandat ma poseł Sak też z SP a Kaczmarczyk wziął mandat jako chyba 5 lub 6.