28 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Nowa Kardiologia w Szpitalu św. Łukasza [FOTOREPORTAŻ]

3,7 miliona złotych kosztował remont Oddziału Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Prace objęły przebudowę pomieszczeń, wymieniono okładziny ścienne i podłogowe, drzwi, wykonano podwieszone sufity oraz zakupiono nowe meble.

– Nowa, funkcjonalna przestrzeń zapewni pacjentom jeszcze wyższy poziom opieki
i leczenia. A dla personelu komfort pracy. Równocześnie zlikwidowaliśmy bariery dla osób niepełnosprawnych, również w łazienkach – mówi dyrektor Szpitala Anna Czech.

– Priorytetem jest dla nas zdrowie Małopolan. Dzięki takim placówkom, jak szpital św. Łukasza w Tarnowie oraz pracującej w nim profesjonalnej kadrze medycznej, która na co dzień troszczy się o zdrowie pacjentów, mogą być oni pewni, że w sytuacji kiedy będą potrzebować wsparcia, otrzymają najlepszą pomoc. Cieszę się, że mieszkańcy ziemi tarnowskiej zyskali kolejne miejsce, w którym będą mogli leczyć się w europejskich warunkach – podkreślał wicemarszałek Wojciech Kozak, odpowiedzialny w zarządzie województwa za obszar zdrowia.

Znaczna część sal to pomieszczenia dwuosobowe z łazienką, co zwiększa poczucie intymności w czasie pobytu w szpitalu. Na oddziale zwiększono ogólną liczbę łóżek do 43 z możliwością tak zwanych dostawek. Pośród pomieszczeń znajduję się również świetlica z telewizorem i wygodnymi sofami. Powiększono również sale intensywnej opieki kardiologicznej, znajduje się tam 6 łóżek z dwoma stanowiskami dla pielęgniarek.
Łącznie przebudowano około 1100 mkw. Koszt remontu to 3,7 mln zł, z czego środki własne szpitala to 1,7 mln zł. Pozostała część kosztów pokryła dotacja z budżetu Województwa Małopolskiego wyniosła 2 mln zł.

Jeden komentarz do “Nowa Kardiologia w Szpitalu św. Łukasza [FOTOREPORTAŻ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.