30 września 2023
AktualnościFotoreportaże

Nowa karetka trafi do Gromnika [FOTOREPORTAŻ]

Ponad pół miliona złotych kosztowała nowa karetka, którą dziś oficjalnie otrzymali ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Nowoczesny Mercedes trafi do Gromnika.

Auto wyposażone w napęd na cztery koła idealnie wpisze się w potrzeby ratowników z Gromnika, którzy często muszą docierać w trudno dostępne miejsca.

Zakup ambulansu był możliwy dzięki dotacji w wysokości 500 tys. zł od wojewody małopolskiego. Natomiast Starostwo Powiatowe w Tarnowie partycypowało w kosztach zakupu dokładając brakujące 30 tys. zł.

– To najnowocześniejszy ambulans na stanie pogotowia – tłumaczy starosta tarnowski Roman Łucarz. – Jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych mieszkańców, dlatego cały czas staramy się podnosić jakość sprzętu, którym dysponują ratownicy. Cieszę się i dziękuję wojewodzie Józefowi Gawronowi za wsparcie i zrozumienie naszych potrzeb. Nowy ambulans to szybsza pomoc dla mieszkańców!

– Od sprawności i nowoczesności sprzętu zależy niekiedy ludzkie życie – podkreśla wojewoda Józef Gawron. – Ratownicy z Tarnowa wielokrotnie udowodnili swoje wysokie kwalifikacje, dlatego staramy się pomóc, aby powiat tarnowski mógł wyposażyć ich w nowoczesny sprzęt. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat jest to już trzecia karetka, która zasila tabor tutejszego pogotowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.