Nowe połączenia autobusowe w Małopolsce – Powiat Dąbrowski i Zakliczyn z dotacjami

Mieszkańcy naszego regionu zyskają nowe połączenia autobusowe. Wojewoda Małopolski rozstrzygnął nabór na dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych w roku 2020. Wnioski, którym zostało przyznane dofinansowanie, opiewają na ponad 3 mln złotych. Przedstawiciele kolejnych samorządów podpisują właśnie stosowne umowy z wojewodą Piotrem Ćwikiem.

– Małopolska to nasza wspólna sprawa. Przekonaliśmy się wielokrotnie, że współpraca samorządów z administracją rządową może przynosić wymierne korzyści. Dobrym przykładem jest Fundusz rozwoju przewozów autobusowych, z którego dofinansowanie otrzymują władze gminne, powiatowe i wojewódzkie. Wspólnie odpowiadamy na potrzeby tych mieszkańców naszego województwa, którzy czują się wykluczeni komunikacyjnie. Tworzymy i przywracamy linie autobusowe, aby zapewnić sprawny dojazd do szkoły, pracy, przychodni i urzędów. Większa dostępność to nasz cel – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Wśród małopolskich samorządów znalazły się dwa z naszego regionu, których wnioski pozytywnie rozpatrzono. Powiat Dąbrowski uzyskał dotację przekraczającą 45 tysięcy złotych. Z kolei gmina Zakliczyn uzyskała ponad 82 tysiące złotych dofinansowani.
Celem dofinansowania ze środków Funduszu zadań własnych organizatorów publicznego transportu zbiorowego jest reaktywowanie zamkniętych lub utworzenie nowych połączeń autobusowych, a tym samym usprawnienie komunikacji publicznej i eliminowanie wykluczenia komunikacyjnego na terenie jednostek samorządu terytorialnego.

One thought on “Nowe połączenia autobusowe w Małopolsce – Powiat Dąbrowski i Zakliczyn z dotacjami

  • 6 stycznia 2020 o 14:10
    Permalink

    Pomimo, iż znów Zakliczynowi dostały się ogryzki z partyjnego „rozdzielnika” to mieszkańcy tej gminy dalej nie mają jak dojechać do Tarnowa w sobotnie popołudnia oraz niedziele i święta. Zero busów. Brawo Burmistrz Chrobak! Coraz większe zadupie robisz z gminy!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *