28 maja 2024
Aktualności

Nowy stadion coraz bliżej

Dzisiaj ogłoszony został przetarg na budowę stadionu w Mościcach. To ważny krok po podpisaniu porozumienia przez prezydenta Tarnowa i prezesa ŻSSA Łukasza Sadego, w myśl którego spółka końcem października przekaże miastu stadion miejski.Natomiast początkiem maja zostaną otwarte oferty ogłoszonego dziś przetargu. Wówczas dowiemy się, czy wykonawcy zmieszczą się w planowanych 50 milionach złotych, które przewidziano na realizacje tej inwestycji. Jeśli nie, czekają nas kolejne przetargi i kolejne miesiące czekania. 

Po przebudowie stadion pomieści 10 tysięcy kibiców. Będzie komfortowy i nowoczesny, dostosowany do wymogów żużlowej Ekstraligi i do wymagań stawianych pierwszoligowym zespołom piłkarskim. Na przebudowanym stadionie znajdą się między innymi sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe, dwupoziomowe sky-boksy, zaplecze sanitarne, pomieszczenia do wynajęcia, windy i telebim. Istniejące wały ziemne zastąpione zostaną betonowymi trybunami. Zakończenie prac jest planowane na 2020 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.