13 lipca 2024
AktualnościKryminalne

Nożownik wpadł w ręce policji

W czwartek nad ranem po dwóch tygodniach poszukiwań policjanci zatrzymali nożownika, który 15 czerwca ranił interweniującego policjanta. 22-latek został zatrzymany w centrum Tarnowa. W chwili zatrzymania miał przy sobie trzy noże, był agresywny i nietrzeźwy.

Patrol prewencji podjął interwencję wobec dwóch mężczyzn zakłócających ciszę nocną. Po przybyciu na miejsce okazało się, że jeden z nich przypominał sprawcę niedawnego napadu na policjanta. Mężczyzna podczas zatrzymania stawiał opór i miał przy sobie trzy noże; dwa w plecaku, a jeden ukryty w kieszeni. Po obezwładnieniu został zatrzymany i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Dalsze czynności prowadzili już „kryminalni”, którzy podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego ujawnili mini plantację marihuany (17 krzewów) oraz 701 gram gotowego suszu. Ponadto odnaleziono przedmioty w postaci czapki i plecaka oraz rower, którym mężczyzna poruszał się w noc, gdy ugodził policjanta nożem. 22-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie do tarnowskiego sądu.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 8 lat, a jej górna granica to nawet dożywocie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.