Obrabowali plebanie, a teraz grozi im 10 lat odsiadki

Kradzieże z włamaniem udowodnili tarnowscy policjanci trzem mężczyznom – mieszkańcom województwa świętokrzyskiego. W całości odzyskano utracone mienie warte ponad 30 tysięcy złotych, a zatrzymani trafili do aresztu na trzy miesiące.

Sprawcy włamań to trzech mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku od 26-36 lat. Włamali się do dwóch plebanii w Ochotnicy Górnej oraz Ciężkowicach. Ich łupem padły przedmioty elektroniczne (tablet, laptop, aparat fotograficzny) oraz gotówka w różnych walutach; polskiej oraz obcej o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez świętokrzyskich policjantów, a następnie przekazani policjantom Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Przy zatrzymanych zabezpieczono w całości łupy z włamań. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która po przeprowadzonej analizie materiału dowodowego, skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Tarnowski sąd po ocenie dowodów przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Aresztowanym grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.