24 lutego 2024
Aktualności

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej zostanie przeprojektowana!

Sukcesem zakończyły się starania samorządu powiatowego o zmianę projektu technicznego obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Planowane skrzyżowanie obwodnicy z drogą powiatową nr 1313K zostanie zastąpione rondem, co gwarantuje bezpieczne włączenie się do ruchu na powstającej trasie szybkiego ruchu.

Podjęte, skuteczne działania Tadeusza Kwiatkowskiego starosty dąbrowskiego, Barbary Pobiegło przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz Józefa Misiaszka wiceprzewodniczącego zaowocowały dokonaniem zmian w projekcie. Zwykłe skrzyżowanie, na którym pierwszeństwo miałyby pojazdy poruszające się po obwodnicy, a korzystający z ul. Grunwaldzkiej jadący zarówno z Dąbrowy Tarnowskiej w kierunku Swarzowa, jak również ze Swarzowa w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej byliby zmuszeni do zatrzymania się przed obwodnicą i przepuszczenia pojazdów poruszających się po trasie szybkiego ruchu, by włączyć się do ruchu, zostanie zastąpione skrzyżowaniem typu rondu.

Bezpieczna sieć drogowa Powiśla to dla nas priorytet. To kluczowa sprawa w podejmowanych działaniach przez samorząd powiatowy na rzecz dobrej jakości infrastruktury drogowej. Corocznie, w trosce o kierujących pojazdami, jak i pieszych, sukcesywnie zabiegamy o poprawę stanu dróg i modernizację „szlaków komunikacyjnych”. Budowa obwodnicy to długo oczekiwana przez nas inwestycja. Przez wiele lat z dużą determinacją działaliśmy, by stała się realnym przedsięwzięciem. To efekt współpracy wielu organów i instytucji. Jest wielkim sukcesem, a jak wiadomo sukces ojców ma wielu. Cieszę się, że udało się rozwiązać ten problem i dokonano zmian w projekcie. Zwykłe skrzyżowanie byłoby bardzo niebezpieczne i powodowałoby ogromne utrudnienia w ruchu dla pojazdów poruszających się ulicą Grunwaldzką. Na tej ulicy jest największy ruch pojazdów jeżeli chodzi o nasze drogi powiatowe – mówi Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski

O podjęcie stosownych działań w sprawie zmian w projekcie interpelował Józef Misiaszek wiceprzewodniczący podczas XXIII posiedzenia Rady Powiatu Dąbrowskiego 23 lutego.

Mieszkańcy gmin Bolesław, Gręboszów, a także zdecydowana większość mieszkańców gmin Mędrzechów i Olesno chcący dojechać do Dąbrowy Tarnowskiej będą musieli skorzystać z tego skrzyżowania. Zwykłe skrzyżowanie w tym miejscu zagrażałoby bezpieczeństwu – dodaje wiceprzewodniczący Józef Misiaszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.