25 kwietnia 2024
Aktualności

Oddaj krew – uratuj zdrowie i życie biorcy!

Prezes Zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie – Jacek Hudyma ponownie zachęca do oddawania krwi, która jest bardzo potrzebna.

 

– Szanowni Państwo, w związku z obecnym okresem wakacyjnym, gdy dochodzi do największej liczby wypadków, krew jest najbardziej potrzebna Serdecznie zachęcamy do oddawania krwi w punktach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – oddziały terenowe w Tarnowie: na ul. Lwowskiej 178A, Szpital im. Św. Łukasza, oraz na ul. Szpitalnej 13, Szpital im. Edwarda Szczeklika – zachęca Jacek Hudyma.

W centrach krwiodawstwa w całej Polsce brakuje krwi. Do pomniejszenia zapasów krwi w centrach krwiodawstwa przyczyniło się również wznowienie zabiegów planowych w szpitalach po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Warto zgłaszać się do jednostek. Krew jest cennym darem, bezcennym, gdy zaczyna jej brakować dla pacjentów. Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 lat. Bycie honorowym dawcą krwi to często pomaganie ludziom będącym na granicy życia i śmierci.

W RCKiK w Krakowie pilnie potrzebna jest krew w grupach A plus, A minus, 0 plus, 0 minus, B plus, B minus i AB minus. Zapasy krwi w Małopolsce można monitorować na stronie internetowej rckik.krakow.pl.

Więcej informacji o honorowym krwiodawstwie na stronie oficjalnej Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie – hdk.powiat.tarnow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.