23 września 2023
Aktualności

Ogromne wyróżnienie dla I LO w Tarnowie!

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego jako jedyna szkoła w Tarnowie i jedna z 3 szkół w Małopolsce została zaproszona do wzięcia udziału w unikatowym projekcie stypendialnym o nazwie Queen Hedvig Scholarship skierowanym do uczniów trzydziestu najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie jest w gronie takich szkół jak: XIV LO w Warszawie, Uniwersyteckie LO w Toruniu czy też V LO w Krakowie.  I LO w Tarnowie zostało zauważone i wyróżnione nazwą jednej z najlepszych szkół w Polsce. Jest to szkoła od kilku lat z najwyższą zdawalnością egzaminów maturalnych wśród tarnowskich szkół ponadpodstawowych.

Projekt, którego organizatorami są Queen Hedvig Academy, Fundacja im. Księcia Józefa Poniatowskiego Wspomagania i Rozwoju Nowoczesnej Szkoły oraz Kancelaria Prawnicza „Grupa Legalia” polega na przyznaniu uczniom stypendiów w formie tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w Kalifornii. Głównym celem programu stypendialnego jest poznanie najbardziej innowacyjnych firm i laboratoriów na świecie oraz wsparcie uczniów w zarządzaniu własnymi ścieżkami edukacji. Podczas wyjazdu stypendyści będą mogli zwiedzić:

– Uniwersytet Stanforda – jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata,

– SRI International (Stanford Research Institute) – jeden z najbardziej znanych na świecie ośrodków naukowych, założony w 1946 roku jako Stanford Research Institute, na Uniwersytecie Stanforda,

– NASA – stypendyści będą mieli szansę zwiedzić Centrum badawcze NASA, gdzie obok samego centrum naukowego znajduje się lotnisko, baza wojskowa oraz ogromny tunel aerodynamiczny, który mógłby pomieścić nawet Boeinga 737,

– zwiedzanie San Francisco – ponad 7 mln miasto, kojarzone głównie z symbolem Golden Gate Bridge, więzieniem Alcatraz lub jedną z najbardziej krętych uliczek na świecie – Lombard Street. Ale czy tylko? Tego dowiedzą się stypendyści Queen Hedvig Scholarship.

Aktualnie zakończył się drugi etap rekrutacji do projektu. Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, pięciu uczniów przeszło pozytywnie dwa etapy. Obecnie czekają na wyłonienie zwycięscy. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.