31 maja 2024
Kryminalne

Okradał domy letniskowe. Teraz grozi mu 10 lat odsiadki

Włamywał się do domów letniskowych oraz sezonowych zabierając z nich przedmioty codziennego użytku. Podczas przeszukania jego domu policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości prawie 20 tysięcy złotych. Tymczasowo aresztowanemu 48-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku tego roku policjanci z Wojnicza przyjęli kilka zgłoszeń o kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych – sezonowych, skąd sprawca zabierał przedmioty gospodarstwa domowego. Zebrane na miejscu ślady nie wskazały jednoznacznie sprawcy tej kradzieży. Jednak analiza zebranych dowodów pozwoliła na wytypowanie podejrzanego o dokonanie tych przestępstw. Wszystko wskazywało na osobę handlującą rzeczami używanymi na miejscowych placach handlowych. Sprawdzanie tych miejsc zaowocowało zatrzymaniem włamywacza w Niedzielę Palmową na targu w Nowym Sączu. Mężczyzna oferował do sprzedaży przedmioty pochodzące z kradzieży.

Zatrzymany to 48-latek, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który w swoim domu ukrywał skradzione przedmioty. Policjanci podczas przeszukania odzyskali utracone mienie o wartości prawie 20 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został on doprowadzony do brzeskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Sprawa ta ma jednak charakter rozwojowy i wojniccy policjanci nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.