15 czerwca 2024
Aktualności

Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej będzie świętować swój jubileusz

W najbliższy weekend, 25 maja, w Woli Rzędzińskiej wielkie święto. Tego dnia odbędzie się gminny Dzień Strażaka oraz obchody związane z jubileuszem tamtejszej Orkiestry Dętej działającej przy OSP. 

Uroczystość rozpocznie msza święta w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej II, a po niej część oficjalna odbędzie się przy Centrum Rekreacji Wodnej. Zaplanowano m.in. Ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Około godziny 17.00 odbędzie się przegląd Orkiestr Dętych – usłyszymy i zobaczymy Miejską Orkiestrę Dętą z Brzeska, Parafialną Orkiestrę z Siedlisk, Orkiestrę Dętą przy OSP w Szczucinie, a na zakończenie gospodarzy, czyli Orkiestrę Dętą przy OSP w Woli Rzędzińskiej.

Dwie godziny później zaplanowano zabawę taneczną z zespołem PRETEKST BAND.

Strażackie święto w Woli Rzędzińskiej to także imprezy towarzyszące, m.in. pokaz ratownictwa medycznego, miasteczko strażackie, gry i konkursy oraz zabawy dla całych rodzin, jak również darmowy zamek dmuchany, foodtruck i degustacje. 

Strażacka Orkiestra Dęta istnieje w tej podtarnowskiej miejscowości już 56 lat. Natomiast od 20 lat funkcjonuje tam Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej”,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.