30 maja 2024
Aktualności

OSP Zalasowa ma nowy wóz bojowy

Strażacy ochotnicy z Zalasowej mają nowy wóz bojowy. Samochód marki MAN zastąpił Stara, który przez lata służył zalasowskim strażakom.

Auto ma dziewięcioosobową kabinę. Jest wyposażone m.in. w zbiornik wody o pojemności 1660 litrów, pompy, aparaturę wodno-pianową, sprzęt ratownictwa drogowego, 14-metrową drabinę oraz cztery aparaty ochrony dróg oddechowych, defibrylator i podręczny sprzęt ratownictwa medycznego.

Samochód kosztował prawie 200 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu gminy Ryglice.

– Strażacy ochotnicy z Zalasowej od lat angażują się w akcje ratownicze i gaśnicze. Jest więc oczywiste, że powinni mieć dobry sprzęt – mówi Bernard Karasiewicz, burmistrz Ryglic. – Jestem przekonany, że kupiony przez nas samochód przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa nie tylko w Zalasowej, ale w całej naszej gminie i sąsiednich miejscowościach.

Jeden komentarz do “OSP Zalasowa ma nowy wóz bojowy

  • Jak już ktoś wziął moje zdjęcie do publikacji bez mojej zgody, to przynajmniej niech nie wycina znaku wodnego. Jak wycinacie znak wodny to bądźcie konsekwentni i usuńcie dane EXIF bo tam jest mój podpis.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.