19 czerwca 2024
Kryminalne

Oszukał Skarb Pastwa na 12 milionów złotych!

Tarnowscy policjanci w zeszłym tygodniu zatrzymali 30-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu tarnowskiego, który doprowadził do strat finansowych Skarb Państwa z tytułu nieprawidłowo rozliczanych faktur. Starty jakie powstały z tytułu uszczuplenia należności publicznoprawnej z tytułu zakupu oleju napędowego sięgają kwoty 12 977 350 złotych.

W jednej z miejscowości w powiecie tarnowskim mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą kupował od różnych spółek z terenu kraju olej napędowy. W ten sposób posłużył się 473 fakturami, które przedstawił w Urzędzie Skarbowych w Tarnowie. Przedstawione faktury opiewały na kwotę ponad 56 milionów złotych jednakże poświadczano w nich nieprawdę, gdyż takich zakupów nie było. Funkcjonariusze tarnowskiej skarbówki jak i policjanci udowodnili nieprawidłowości w tych fakturach w okresie od 2011 roku do początku 2013 roku. Przedsiębiorca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie pod zarzutem posługiwania się fałszywym dokumentem oraz przedstawiania go organom skarbowym. Prokurator Okręgowy w Tarnowie wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego tarnowski sąd przychylił się. Mężczyzna został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie na najbliższe 3 miesiące.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.