19 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Oszuści przypuścili znów atak na seniorów

Tarnowscy policjanci w dalszym ciągu apelują o rozwagę i ostrzegają przed oszustami, którzy wciąż nie dają za wygraną i stale modyfikują swoje metody. W dalszym ciągu atakują seniorów z Tarnowa i okolic, przekazując przerażającą historię o wypadku drogowym, w którym kobieta w ciąży nie żyje. Najczęściej zapłakanym, łamiący się głosem, tak aby nie można go było rozpoznać.

Śledztwo w sprawie usiłowania oszukania czterech seniorek z Tarnowa i powiatu tarnowskiego prowadzą tarnowscy policjanci. Jak zwykle rozdzwoniły się telefony stacjonarne w domach seniorów. Kobiety w przedziale wiekowym od 82 do 92 lat były poddane próbie, z której to one jednak wyszły zwycięsko. Przestępcy wybrali sobie późną godzinę na informowanie o wypadku drogowym. W pierwszym przypadku zadzwonili po godzinie 22, w drugim i trzecim przed 23, w czwartym po północy. Legenda we wszystkich była taka sama… wypadek drogowy, w którym w wyniku potrącenia ginie kobieta, która była w ciąży… konieczne natychmiastowe wpłacenie kaucji, aby syn lub córka nie zostali zatrzymani przez prokuratora, a po pieniądze zgłosi się pewna osoba. Kwoty jakie padały w rozmowach mogą zawrócić w głowie. W dwóch oszuści zażądali pieniędzy w wysokości 100 tysięcy złotych i 360 tysięcy złotych, w pozostałych nie padły żadne kwoty, ponieważ rozmówczynie odłożyły słuchawki.

Na szczęście wszystkie próby zakończyły się porażką oszustów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.