19 czerwca 2024
Aktualności

Oszuści wciskają instalacje w gminie Lisia Góra

Jak informuje Urząd Gminy Lisia Góra, ostatnio wpłynęło kilka doniesień od mieszkańców, którzy informują o działaniach przedstawicieli firm oferujących sprzedaż urządzeń takich jak pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne. W celu zdobycia zaufania klientów, wspomniani przedstawiciele twierdzą, że mają partnerskie relacje z samorządem gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Urzędnicy jednak temu zaprzeczają!

– Chcielibyśmy poinformować, że takie informacje są nieprawdziwe i gmina nie promuje żadnych konkretnych firm zajmujących się sprzedażą czy montażem tych urządzeń – dowiadujemy się w Urzędzie Gminy. 

Urzędnicy podkreślają, że nieuczciwe praktyki sprzedażowe i dezinformacja stanowią poważne zagrożenie i apelują do wszystkich mieszkańców o zachowanie czujności wobec tych firm.

– W przypadku podejrzeń o nieprawidłowości lub prób oszustwa, prosimy o niezwłoczne zgłaszanie takich sytuacji na policję, aby móc podjąć odpowiednie działania w celu ochrony mieszkańców – słyszymy w Urzędzie Gminy. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców do sprawdzania wiarygodności firm, zanim podejmą jakiekolwiek decyzje dotyczące zakupu urządzeń czy usług. W razie wątpliwości, polecamy skonsultować się z odpowiednimi służbami gminy lub specjalistami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.