20 czerwca 2024
Kryminalne

Oszuści znów przypuścili atak na seniorów w Tarnowie

W poniedziałęk Tarnowie i powiecie tarnowskim znów rozdzwoniły się telefony od naciągaczy, próbujących wyłudzić pieniądze od seniorów „na wypadek drogowy”. Większość z nich brzmiała identycznie. Podająca się za córkę lub inną bliską osobę np. wnuczkę oszustka zapewniała, że z uwagi na spowodowanie śmiertelnego wypadku, przebywa w komisariacie policji i prosi o przekazanie pieniędzy w celu „wykupienia się”, w przeciwnym razie czeka ją więzienie. Podały przy tym olbrzymie kwoty sięgające od 180 tysięcy do nawet 280 tysięcy złotych. 

Seniorzy odbierali także telefony o podobnej treści od oszustów podających się za policjantów, informujących o konieczności przekazania pieniędzy, w związku z wypadkiem spowodowanym przez córkę starszej osoby.

Co pocieszające, seniorzy coraz częściej potrafią właściwie zachować się w tego typu sytuacjach, nie przekazując pieniędzy osobom obcym i oddzwaniając do rodziny w celu zweryfikowania usłyszanej prośby o finansowe wsparcie.
Podobnie było w poniedziałek, kiedy oszustom nie udało się skutecznie wyłudzić gotówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.