Oszuści znów w natarciu. Tym razem nie senior, a 21-latka straciła 1000 zł oszczędności

Wciąż docierają do nas sygnały o kolejnych próbach wyłudzenia oszczędności od osób starszych. Tym razem oszukać dała się 21-letnia kobieta. Przekazała BLiK-iem swoje oszczędności.

W ostatnim tygodniu do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęły kolejne informacje o osobach, które nieudolnie usiłowały okraść seniorów z naszego miasta. Po raz kolejny w godzinach dopołudniowych na telefony stacjonarne dzwoniły osoby, które wykorzystując przygotowaną legendę, wmawiały rozmówcom, że konieczne jest przekazanie niejednokrotnie oszczędności życia na ratowanie z opresji członka rodziny. 


Tym razem mieszkańcy naszego miasta nie dali się zwieść i właściwie zareagowali, odkładając słuchawkę oraz informując o zdarzeniach policję. W tych sprawach będą prowadzone czynności mające na celu ustalenie osób, które usiłowały wyłudzić pieniądze.
Mniej szczęścia miała jednak młoda, 21-letnia mieszkanka powiatu. Za pośrednictwem komunikatora rozmawiała, ze swoją przyjaciółką, która poprosiła ją o pomoc przy potwierdzeniu transakcji kodem BLiK. Dziewczyna dwukrotnie zatwierdziła dokonaną przez przyjaciółkę transakcję, przekazując w sumie kwotę 1000 złotych. Dopiero później zorientowała się, że informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora pochodziły od obcej osoby, ponieważ konto jej przyjaciółki zostało zhakowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.