17 czerwca 2024
Aktualności

Park Sanguszków: Boisko za 160 tys.zł. już gotowe

W Parku Sanguszków będzie można pograć w piłkę. Boisko wielofunkcyjne, które powstało z inicjatywy mieszkańców (zadanie zostało zgłoszone i przegłosowane w czwartej edycji budżetu obywatelskiego) jest już gotowe. Jego modernizacja kosztowała niemal 160 tysięcy złotych.

Obiekt zyskał nową nawierzchnię. Asfalt został zastąpiony poliuretanem. Boisko przystosowano do gry w piłkę siatkową, koszykówkę oraz w tenisa ziemnego.

Przypomnijmy, że pomysł powstania boiska wielofunkcyjnego na wolnym powietrzu w Parku Sanguszków cieszył się największym zainteresowaniem mieszkańców ze wszystkich projektów osiedlowych zgłoszonych w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego niemal tysiąc tarnowian.

Boisko wielofunkcyjne to pierwszy etap inwestycji. Dodatkowo w Parku Sanguszków ma powstać siłownia plenerowa i boisko trawiaste do piłki nożnej. Inwestycja uzależniona jest jednak od zabezpieczenia na ten cel odpowiednich środków finansowych. Jeżeli zadanie zostanie zapisane w przyszłorocznym budżecie miasta, doczeka się realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.