25 maja 2024
Aktualności

Park&Ride w Mościach na jesieni… w przyszłym roku

Przy stacji kolejowej w Tarnowie-Mościcach zostanie wybudowany Park &Ride. Zgodnie z założeniami Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, inwestycja ma być realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Podróżni będą mogli skorzystać z nowego parkingu jesienią przyszłego roku. W najbliższych dniach zostanie powtórzony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę.

Otoczenie stacji kolejowej w Mościcach zupełnie się zmieni. Będzie nowocześnie i ekologicznie. Parking ma mieć ponad 150 miejsc postojowych dla podróżnych, także dla osób niepełnosprawnych.

Zaplanowano około 30 miejsc dla rowerów, a także tzw. stację samonaprawczą, na której – w razie potrzeby – będzie można usunąć drobną usterkę.

Powstaną dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Będą również specjalne pasy, na których zatrzymają się samochody, by podróżni mogli wsiąść lub wysiąść, bez konieczności pozostawiania auta na parkingu.

Zostaną również zbudowane zatoka i jezdnie manewrowe dla autobusów – tak by mogły dowieźć podróżnych w bezpośrednie sąsiedztwo peronu. Bilety kupimy w automatach Małopolskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Park&Ride będzie zasilany panelami fotowoltaicznymi, które zostaną rozmieszczone na zieleńcach wokół dworca. Zakończenie prac jest przewidziane w trzecim kwartale przyszłego roku. Inwestycja będzie dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.