Pierwsza tarnowianka ma na imię Pola
Pierwszą tarnowianką urodzoną w 2017 r. jest Pola. Dziewczynka przyszła na świat w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza. W chwili narodzin Pola ważyła 2,8 kg i mierzyła 51 cm.
Pierwsza tarnowianka urodzona w nowym roku ma już za sobą wizytę zacnych gości. Polę witał prezydent Roman Ciepiela oraz dyrektor szpitala Anna Czech. Były gratulacje, tradycyjny czek na 2500 złotych, kwiaty i zestaw gadżetów miejskich.
Pola jest pierwszym dzieckiem Dagmary i Jakuba. Jak przyznają rodzice imię jest kompromisem, w grę wchodziły także Iga oraz Nela ostatecznie jednak zdecydowali się na Polę. – Zadbamy o to, aby nasza Pola miała wszystko co najlepsze– zapewnia pani Dagmara, mama pierwszej tarnowianki. Mimo, że maluszek przyszedł na świat dwa tygodnie przed planowanym terminem w domu jest już wszystko przygotowane. Ogrom obowiązków nie przeraża młodych rodziców, a jak się dowiedzieliśmy, tata Jakub wykazuje większą odwagę w podejściu do małej Poli.
Przypomnijmy, że aby dziecko mogło zostać uznane za pierwszego tarnowianina, jego matka musi być zameldowana w Tarnowie.
