25 kwietnia 2024
Aktualności

Piesza Pielgrzymka Tarnowska zmieni swoją trasę

W tym roku uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę czekają duże zmiany. Trasa zostanie zmodyfikowana w związku z remontem mostu na Dunajcu w Ostrowie, ale to nie jedyny problem logistyczny, który wpłynie na trasę tegorocznej pielgrzymki.

Organizatorzy przyznają, że z informacji uzyskanych od GDDKiA na sierpień przewidywany jest remont, a w związku z tym zamknięcie mostu na Wiśle w Nowym Brzesku. Najbliższy most na „królowej” naszych rzek, dla trasy dotychczasowej części A, znajduje się w Niepołomicach, dlatego pierwszy dzień pielgrzymowania zostanie przedłużony w tym roku do Mokrzysk i Rzezawy, a kolejne trzy dni ulegną całkowitej zmianie.

Następnego dnia pielgrzymka przejdzie przez takie miejscowości jak: Krzeców, Proszówki, Damienice, Stanisławice, Kłaj (gdzie przewidziana jest Msza Święta), Szarów i Niepołomice. W trzeci dzień trasa będzie przedstawiała się następująco: Wolica, Cło k/Krakowa, Pobiedniki, Tropiszów i Glewiec (tam przewidziana jest Msza Święta). W czwarty dzień pielgrzymi dojdą do starego szlaku pielgrzymowania przechodząc przez następujące miejscowości: Niegardów, Radziemice, Przemęczanki, Wrocimowice, Racławice, Kalina-Las, Bukowska Wola i Miechów. Od Miechowa trasa będzie wyglądała tak samo, jak co roku.

Dodajmy, że w tym roku pątnicy ruszą do Częstochowy 17 sierpnia, a hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa z Ewangelii św. Marka „Idźcie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.