24 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Pijacka jazda zakończona na ogrodzeniu

Nocna jazda 19-latka zakończyła się na ogrodzeniach dwóch posesji i słupie energetycznym. Powodem braku kontroli nad pojazdem był stan nietrzeźwości kierowcy.

W niedzielę tuż przed północą w Woli Rzędzińskiej (powiat tarnowski) zapanowały głośny huk i ciemność – z chwilą uderzenia samochodu osobowego w dwa betonowe ogrodzenia sąsiadujących posesji, a także betonowy słup energetyczny. Na miejscu interweniowali druhowie z OSP Wola Rzędzińska i strażacy z Tarnowa, a także Zakład Energetyki w Tarnowie, ratownicy medyczni oraz policjanci. Zgłoszenie zostało wysłane na numer alarmowy przez wybudzonych ze snu mieszkańców zniszczonych ogrodzeń.

Z uwagi na zagrożenie porażeniem elektrycznym, energetycy wyłączyli w tym miejscu zasilanie. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a ratownicy przystąpili do udzielania pomocy kierowcy, który jak się okazało, nie wymagał interwencji lekarzy, bo cały i zdrowy opuścił pojazd. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili jego trzeźwość i okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego ma niemalże 1,5 promila alkoholu we krwi. Młody kierowca stracił swoje prawo jazdy, a dodatkowo czeka go postępowanie za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości (za co grozi mu 2 lata odsiadki i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów) oraz pokrycie kosztów uszkodzeń dwóch posesji, nasadzeń roślinnych i wymiany zniszczonej infrastruktury energetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.