25 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Pijany kierowca w Kąśnej [WIDEO]

58-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego zakończył swoją walentynkową podróż w polu ornym. Kierował Audi mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W walentynkowe popołudnie policjanci z Ciężkowic otrzymali informację, że drogą gminną w Kąśnej jedzie kierowca Audi, który ma problemy z utrzymaniem toru jazdy. Świadek podejrzewał, że może być pod wpływem alkoholu. Na potwierdzenie nie trzeba było długo czekać. Na jednym ze skrzyżowań Audi nie zmieściło się na drodze i kierowca zaparkował w polu ornym. Podejrzenie o kierowaniu w stanie nietrzeźwości potwierdzili policjanci z komisariatu w Ciężkowicach. Mężczyzna, 58-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został on przekazany rodzinie wraz z samochodem. To jednak nie koniec jego kłopotów. Policjanci z Ciężkowic wszczęli postępowanie za prowadzenie w stanie nietrzeźwości pojazdu mechanicznego, za co grozi mężczyźnie kara do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.